Scholar Athlete Teams

  • SCHOLAR ATHLETE TEAMS

    SPRING 2018

     

     

    Comments (-1)
  • SCHOLAR ATHLETE TEAMS

    WINTER 2018-19

     

    Boys Basketball

    Girls Basketball

    Cheerleading

    Girls Indoor Track

    Wrestling

    Boys Swimming

     

     

     

     

     

    Comments (-1)
  • SCHOLAR ATHLETE TEAMS

    FALL 2018

     

    Boys Cross Country

    Girls Cross Country

    Boys Soccer

    Girls Soccer

    Girls Swimming

    Volleyball

    Comments (-1)

Athlete of the Month

  • WEGMAN'S ATHLETE OF THE MONTH

    APRIL 2019

    Alex Rodriguez

    Boys Track and Field

     

    MUSTANGS OF THE MONTH

    APRIL 2019

    Mason Wolcott - Tennis

    Madelyn Vegder - Golf

    Dylan Race - Baseball

    Jenna George - Softball

    Jasmyn Fox - Girls Track and Field

    Comments (-1)
  • WEGMAN'S ATHLETE OF THE MONTH

    MARCH 2019

    Aidan Kreiley

    Boys Swimming

     

    MUSTANGS OF THE MONTH

    MARCH 2019

    Carter Davis - Tennis

    Trevor Shotwell - Baseball

    Alexandrea Kendall - Girls Track

    Karam Ali - Boys Track 

    Taylor Mann - Softball

    Ryan Frazer - Golf

     

    Comments (-1)
  • WEGMAN'S ATHLETE OF THE MONTH

    FEBRUARY 2019

    Jacquelyn Blechinger

    Girls Basketball

     MUSTANGS OF THE MONTH

    FEBRUARY 2019

    Jacob Failla - Boys Basketball

    Karam Ali - Wrestling

    Aidan Kreiley - Boys Swimming/Diving

    Rachel Drake - Indoor Track

    Carly McKinney - Winter Cheerleading

    Comments (-1)
  • WEGMAN'S ATHLETE OF THE MONTH

    JANUARY 2019

    Jade Simons

    Indoor Track

    MUSTANGS OF THE MONTH

    JANUARY 2019

    Dylan Race - Boys Basketball

    Mason Wolcott - Boys Swimming

    Hannah LaPlant - Girls Basketball

    Shane Crandall - Wrestling

    Carly McKinney - Winter Cheerleading

     

    Comments (-1)
  • WEGMAN'S ATHLETE OF THE MONTH

    DECEMBER 2018

    Karam Ali

    Wrestling

    MUSTANGS OF THE MONTH

    DECEMBER 2018

    Jacquelyn Blechinger-Girls Basketball

    Arrik Gerber-Boys Basketball

    Alexander Rodriguez-Indoor Track

    Mason Wolcott-Boys Swimming

    Gracey Sherer-Winter Cheerleading

     

    Comments (-1)